HORSKÝ PENZION SŮVA

Sůva je tradiční horský penzion s letitou historií. Odpovídá takzvanému "krkonošskému standardu" -  pokojíčky jsou malé, ale roztomilé, většina jich má nádherný výhled do kraje a všechny disponují vlastním sociálním zařízením.

Penzion je umístěn v krásném prostředí horského střediska Benecko v Krkonoších, přibližně 900 m.n.m., kterému se ne nadarmo přezdívá "vzdušné lázně". Cyklistické a turistické trasy vedou přímo okolo penzionu. V bezprostřední blízkosti jsou nákupní i zábavní střediska (letní i zimní snowtubing, bowling, lyžařské školy, sjezd na koloběžkách apod.). Dostupnost vleků je od 100 metrů (dětský) do 200 metrů (poma, lanovka, kotvy). Celkem je na Benecku třináct vleků - vše na jižním svahu, ideální pro rodiny. Jsme součástí projektu KARTA HOSTA, kterou pro váš maximální komfort vymyslelo Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu na Benecku a okolí. Jedná se o produkt, který přináší beneckým hostům možnost čerpat řadu slev a výhod - například slevu 25% na vícedenní skipasy, jilemnický bazén, saunu, solnou jeskyni a mnoho dalšího. Kartu od nás dostanou naši hosté zdarma. Dalším lákadlem jsou běžky. Menší běžecké kolečko vede přímo kolem penzionu, nejdelší běžecké tratě v ČR jsou od penzionu v dochozí vzdálenosti cca 500 metrů. 

 

Penzion je svou polohou ideální pro vycházky s kočárkem po rovnějších turistických cestách s krásnými výhledy i pro výlety pro náročnější turisty.  Již z restaurace a jižní terasy se můžete kochat výhledem do kraje a z celého Benecka jsou vidět krásná panoramata Krkonoš. Benecko je navíc nejslunnější středisko v Krkonoších!

1/16